Β. ΘΕΜΑΤΑ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Σας γνωρίζουμε ότι η φοίτηση είναι καθήκον όλων των μαθητών. Οι Γονείς και οι Κηδεμόνες ευθύνονται αποκλειστικά για την τακτική φοίτηση των παιδιών τους.

Οι Γονείς και οι Κηδεμόνες οφείλουν να έρχονται τακτικά στο Σχολείο για να ενημερώνονται για τη φοίτηση και την πρόοδο των μαθητών σε ημέρες και ώρες που θα καθοριστούν τις πρώτες εβδομάδες του σχολικού έτους.

1. ΕΠΙΔΟΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ? ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ

Ο κάθε μαθητής /τρια αξιολογείται από :

1. την προφορική εξέταση στο μάθημα της ημέρας

2. τη συμμετοχή στην καθημερινή εργασία της τάξης και τη συνολική δραστηριότητα του/της μέσα στο Σχολείο.

3. την επιμέλεια και το ενδιαφέρον του/της στις γραπτές δοκιμασίες που προγραμματίζει και διενεργεί το Σχολείο.

Με τον Έλεγχο Προόδου του μαθητή στο τέλος κάθε διδακτικού τριμήνου, γνωστοποιείται στο Γονέα/ Κηδεμόνα η βαθμολογία του μαθητή.